شرایط همکاری با گویندگان

استخدام گوینده در بانک صدای گویندگان

 

قبل از اینکه به موضوع شرایط همکاری با گویندگان بپردازیم به چند سوال متداول شما گویندگان عزیز خواهیم پرداخت .

دقت داشته باشید مطالعه کامل و دقیق کل این متن به تسریع فرایند شروع و ادامه همکاری شما کمک خواهد کرد .

1- بانک صدا چیست و چه کاربردی دارد :

    - بانک صدا یک دایرکتوری آنلاین از نمونه صداهای گویندگان و دوبلور های کشور است که برای عموم مردم امکان سفارش پروژه های صوتی مانند تیزر ، کتاب صوتی ، و دوبله فیلم را بصورت آنلاین فراهم می کند ، بصورتی که هیچ نیازی به مراجعه حضوری فرد سفارش دهنده نخواهد بود ، همچنین کلیه هزینه ها بصورت آنلاین محاسبه شده و در لحظه سفارش از سفارش دهنده دریافت می گردد ، و پس از آن با کسر درصدی از آن مبلغ به عنوان پورسانت سایت ، مابقی به حساب گوینده واریز می گردد .در واقع هر گوینده یک پنل اختصاصی خواهد داشت که از طریق آن می تواند سفارشات دریافتی را مشاهده کند ، برای خدمات خود تعیین قیمت نماید و سفارشات مشتریان را به سر انجام برساند .

2- چه کسانی می توانند به عنوان گوینده ثبت نام نمایند :
   - فعالیت در سایت بانک صدا به عنوان گوینده مستلزم دارا بودن تخصص کامل و حرفه ای در زمینه گویندگی ، همچنین داشتن نمونه کار حرفه ای می باشد . فقط داشتن صدای خوب نمی تواند متضامن گوینده بودن یک فرد باشد و داشتن توان و تجربه در حوزه فن بیان نیز از لازمه های ضروری این حوزه می باشد .

3- آیا داشتن استودیو ضبط صدا الزامی است ؟
   - داشتن استودیو برای گوینده الزامی نیست ، اما حتماً باید تمام پروژه ها در یک استودیو حرفه ای ضبط گردد ، به همین خاطر تنها در صورتی که به استودیو دسترسی دارید در سایت ثبت نام کنید.


مراحل آغاز همکاری با بانک صدای گویندگان کشور :

1_ضبط نمونه صدا با متن بانک صدا مشاهده متن جهت ضبط

2_ثبت نام درسایت به عنوان گوینده (برای ثبت نام اینجا کلیک کنید) و فعالسازی شماره موبایل

4_ورود به پنل کاربری > قسمت ویرایش پروفایل و تکمیل اطلاعات ، تعیین قیمت ، شماره حساب بانک ملت  و بارگذاری تصویر آواتار (ترجیحاً یک تصویر مرتبط با گویندگی )

5_بارگذاری نمونه کار ضبط شده  پنل کاربری > صداها > بارگذاری نمونه صدای اصلی در سایت

6-1- درصورت تایید به عنوان گوینده بانک صدا ، دریافت کد گویندگی

6-2 درصورت عدم تایید به عنوان گوینده >حل مشکل اعلام شده و تماس با پشتیبانی و در صورت عدم امکان رفع مشکل حذف از روی سایت

7 - بارگذاری نمونه کارهای انجام شده جهت نمایش در قسمت نمونه کارهای گوینده

8_مشاهده آموزش های مربوط به گویندگان

 

دقت داشته باشید پس از اتمام این مراحل حتماً نمونه کارهای انجام شده خود را در سایت آپلود نمایید ، چرا که سفارش دهنده با شنیدن نمونه های گوناگون می تواند درک بهتری از توان شما داشته باشد .

 

نحوه همکاری گوینده با بانک صدا :

در بانک صدا بسیاری از مشکلات شما که تا کنون تجربه نموده اید برطرف خواهد شد . اولاً به دلیل مکتوب و مستند بودن تمام مراحل سفارش ، مشکلی در طی انجام پروژه مابین سفارش دهنده و گوینده وجود نخواهد داشت ، و همچنین دریافت تسویه حساب سفارش دهنده وجود نخواهد داشت ، چرا که قبل از هر اقدامی هزینه سفارش توسط سفارش دهنده پرداخت گردیده است ، فقط کافیست یک شماره حساب 10 رقمی از خودتان یا یکی از اقوام درجه یک در پروفایل خود وارد نمایید تا هزینه های دریافتی نهایتاً 48 ساعت پس از انجام پروژه به حساب شما واریز گردد .

از مبلغ کل دریافت شده از سفارش دهنده 25 درصد به عنوان کمیسیون سایت کسر و مابقی به حساب شما واریز می گردد .

قوانین بارگذاری نمونه کار :

هر گوینده می بایست حداقل یک نمونه کار صوتی با فرمت MP3 با متن اعلام شده جهت نمایش در صفحه اصلی بارگذاری نماید .

نمونه کارهای گویندگان می تواند بصورت صوتی و ویدئویی باشد ، نمونه های صوتی حتماً می بایست با فرمت MP3 بارگذاری گردد .

نمونه کارها باید تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد

گوینده حق استفاده نام و مشخصات تماس خود را در صوت یا تصویر نمونه کار و همچنین تصویر کاور نمونه کار را ندارد . و در صورت مشاهده نمونه کار حذف خواهد شد .

قوانین دریافت پروژه :

از آنجاییکه بانک صدا به عنوان حامی گویندگان ، تلاش می نماید تا به کسب و کار صدا پیشگان رونق ببخشد انتظار می رود گویندگان نیز با جدی گرفتن قوانین و حمایت از بانک صدا کمک به رشد این استارتاپ نمایند .

  1. گوینده موظف است در هنگام دریافت پروژه کلیه گزینه های موجود در سفارش را با دقت مطالعه و بررسی نماید تا در ارائه پروژه مشکلی بوجود نیاید ، چرا که در صورت بروز اشتباه در پروژه توسط گوینده ، مسئولیت اصلاح اشتباه بر عهده گوینده خواهد بود .
  2. گوینده موظف است تمام پروژه های خود را در استودیو با رعایت استانداردهای ضبط و تدوین آماده و در پنل خود بارگذاری نماید .
  3. هرگونه ارائه اطلاعات تماس ، آی دی شبکه های اجتماعی و مشخصات فردی در مکاتبات و فایل پروژه ممنوع می باشد و در صورت مشاهده توسط ناظرین سایت حتی یک بار ، پنل گوینده غیر فعال و از روی سایت حذف خواهد شد .
  4. گوینده موظف است پروژه های دریافتی را در زمان مقرر تحویل نماید و در صورت تاخیر و اعلام شکایت توسط کاربر خسارات وارده به کاربر بر عهده گوینده خواهد بود و از حساب وی کسر خواهد شد .
  5. در صورتی که سفارش دهنده در هنگام سفارش اجازه ندهد که پروژه وی به عنوان نمونه کار در سایت و ... منتشر شود ، آن پروژه مشمول قانون رازداری خواهد بود و انتشار آن به هر نحو مصداق خیانت در امانت خواهد بود و با فرد خاطی طبق قانون رفتار خواهد شد .

قوانین زمینه های فعالیت :

  1. هر گوینده می تواند چندین زمینه فعالیت را در قسمت پروفایل خود انتخاب نماید ، شرط انتخاب زمینه فعالیت داشتن حداقل یک نمونه کار در آن زمینه است ، مثلاً گوینده زمانی می تواند گزینه دوبلور را انتخاب نماید که حداقل یک نمونه دوبله از صدای خویش بار گذاری نموده باشد  .
  2. گوینده زمانی می تواند زبان های غیر فارسی را به زبانهای خود اضافه نماید که با آن زبان حداقل یک نمونه کار داشته باشد.